Kategoriler

Alçı Sıva

Resim

Alçı Sıva

Tuğla, beton ya da ytong malzemelerinin ya da kaba sıva maddesinin üzerine çekilerek boyadan önce kat oluşturmak amaçlı yapılan yüzeye denilmektedir.

Alçı sıvanın Tercih Edilme Nedenleri:

Yanmayan malzemeden oluşmasından dolayı tercih edilmektedir.

Nem ve küf kokusu oluşturmaz. Çünkü nefes alabilen malzemelerden üretilmektedir. Duvar nefes alabildiği için; nem ve bakteri oluşumu, küf oluşumu engellenmektedir. Tabi bu uygulamayı yaparken alçı sıva malzemelerinin kalitesi de önem arz etmektedir.1. Onarımı kolaydır, binanı almış olduğu darbe sonucunda hemen alçı sıva ile onarım işlemi yapılarak üzerine boya atıldığı takdirde pürüzsüz yüzey elde edilmesi kolay ve ekonomik olmaktadır.1. Ekonomiktir. Alçı sıva yapılan bir duvar yüzeyinde tek kat boya yapılması yeterlidir. Çünkü hem beyaz renkli olması sebebi ile boyanın rengini gösterir hem de pürüzsüzlük ve kat dokusu verdiği için ikinci kat boyaya ve son kat boyalarına ihtiyaç duyulmadan tek kat boya yapmaya olanak sağlar. Bu durum da ekonomik olması yönüyle önemlidir ve her boyacının tercih ettiği bir malzemedir.1.

Alcı sıva işleri

Kışın enerji tasarrufu sağlamaya imkan verir. Kara sıva yapılan maddeye göre alçı sıva daha yalıtkan bir yapıya sahiptir. Işığı emmez ve yansıtılmasına olanak sağlar. Ayrıca yakıttan da tasarruf yapılmasını sağlar. Kara sıva yapılan evlere göre, alçı sıva yapılan evler saha çabuk ısınmaktadır. Bu ısı korunumu da uzun süre sağlanmaktadır.

Sağlıklı olması yönü ile gündeme gelmektedir. Cilt ile temasında bir sıkıntı yaratmaz. Kanserojen maddelerden oluşmamaktadır. Ayrıca alçı sıva yapılan yerlerde havalandırma işlemleri daha kolay olmaktadır. Bu nedenle sağlık açısından da tercih edilmektedir.

 

Binalarda oluşan deprem güvenliklerine önlem olarak kullanılmaktadır. Yoğunluk olarak incelendiğinde kara sıvaya göre daha ince ve ağırlık olarak az bir madde olmasından kaynaklı depremde oluşabilecek hasarlarda ciddi zararlar vermez. Özellikle İstanbul gibi bir yerde, beklenen büyük Marmara depremine karşı bir önlem niteliğinde tüm yeni inşaat binalarında alçı sıva kullanılması oluşabilecek risklerin önüne geçilmesini etkilemektedir.

3kinşaatdekorasyon ailesi olarak yaşam alanlarınızda alçı sıva hizmeti vermekteyiz. Bizimle iletişime geçmek amacıyla telefon numaralarımızdan, whatsap numaralarımızdan ya da hemen ara butonundan irtibata geçmeniz mümkündür.

X
Canlı