Kategoriler

Stropiyer

Resim

Stropiyer

Stropiyer, duvar ile tavan arasına yerleştirilen kartonpiyere benzer maddelerden oluşan dekoratif görüntüye sahip malzemelerdir.

Stropiyer

Stropiyer kullanıldığı malzemeye göre çeşitlilik göstermektedir.

Köpük stropiyer: Köpük, su, bor yağı ve mazotun karıştırılması ile elde edilmektedir. Kırılması güç bir malzemedir. Kırılmayı önleyici olarak içine başka alaşımlar konulmaktadır.

Stropiyer Çeşitleri

Polistren Stropiyer: Nemli bölgelerde kullanılması amacıyla polistren maddesinin karışımı ile yapılan stropiyerlerdir. Sudan etkilenmez. Bulunduğu yerde kirlenme, nem, küf olmaz. Renk değişimi meydana getirmez. Temiz ve uzun ömürlü kullanımı bulunmaktadır. Kolay montaj yapılır ve oldukça ekonomik bir yapıya sahiptir. Hem malzeme hem de işçilik ücretleri oldukça uygun fiyatlar ile kullanıcıyla buluşur.

Stropiyerler su bazlı boyalar ile boyanabilme özelliğine sahiptir.

Kullanım Yerleri

Kartonpiyerlerin kullanıldığı her yerde kullanılabilmektedir. Tavan bölgelerinde, göbeklerde ve duvar ile tavan arasındaki yerlerde kullanımı oldukça yaygındır.

Stropiyer Kullanmanın Yararları

Oldukça hafif bir malzemeden oluşmaktadır. Bu nedenle düşme meydana gelmez.

Uzun ömürlüdür. Bina ömrü ile eşdeğer bir yapıda olduğu için değiştirilmesi gerekmez.

Hızlı ve kolay uygulanabilmesi nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir. Ayrıca ekonomik oluşu da oldukça avantaj sağlamaktadır.

Dekoratif amaçlı kullanımı yaygın olduğu için estetik değerler taşımaktadır.

Stropiyerler uygulama aşamasındayken montajı yapılacak yerin su terazisi ile düzlüğüne bakılmak zorundadır. Çünkü takılacak olan stropiyerin de düz ve eşit olması gerekmektedir. Stropiyerler hazır kalıplar şeklinde uygun hale getirilir. Fazlalık varsa kesilerek ölçüsü ayarlanır. Arkasına köpük ya da yapıştırıcı sürülür. Hemen kuruması beklenmeden yapıştırılır. Çok fazla baskı yapmaya gerek yoktur. Oldukça basit bir işlem ile anında yapışma sağlar. Bunu hafif bir malzeme olmasına borçludur. Yapıştığı yerde boşlukta bulunan kısımlar meydana gelebilir. Bu boşluklar da köpük ile doldurularak estetik açıdan güzel görünmesi sağlanmaktadır. Sağlam bir malzeme olduğundan dolayı uzun ömürlüdür ve değişime gerek duyulmaz. Uygulama aşamasında da ortamı fazla kirletmez.

3kinşaatdekorasyon firmamız ile iletişime geçerek uygun fiyatlara stropiyer işlerinizi ve  boyası işlerinizi yaptırmak mümkündür. Detaylı bilgi için iletişim numaralarımızdan firmamız ile çalışma saatleri içerisinde irtibata geçmenizi tavsiye ederiz.

X
Canlı