Kategoriler

Boya & Badana İşleri

Resim

Boyacı Badanacı

Ev, ofis, iş yeri gibi alanlarda duvarların boyası zamanla solar, kirlenir ve yenilenmeleri gerekir. Boya yapmak her ne kadar kolay bir iş gibi görünse de, duvarlarda pürüzsüz bir görüntü elde etmek ancak profesyonellerin elinden çıkan bir boyama işlemi sonrası mümkün olur. Sanıldığının aksine boya işlemi sadece boyayı hazırladıktan sonra duvara sürmek değildir.

 

Duvarda tamire ihyacı olan alanların tespit edilmesi ve boyaya hazırlanması gerekir. Burada Boyacı Badanacı olarak çalışan kişilerin tecrübesi öne çıkar. Aksi halde istenilen sonuç alınmaz, renkler tutmaz, köşeler gibi boyaması dikkat gerektiren yerlerde taşma sıkıntısı oluşabilir. Bu da kötü bir görüntü oluşturur.
Boyaya başlamadan önce, iyi bir usta duvarların, tavanın ve boyanacak tüm zeminlerin kontrolünü yapması gerekir. Bu işlem aslında bir fizibilite işlemidir. Ardından kullanılacak boyaların seçimine geçilir. Bu noktada var olan pürüzlerin kazınması ve gerekli malzemeler ile tekrar dolgularının yapılarak hazır hale getirilmesi gerekir.

Boyacı Badanacı

Ayrıca Boyacı Badanacı olarak çalışan kişilerin, boya sektöründe bulunan malzemeleri tanıması da önemlidir. Böylelikle zeminlerde yanlış boya kullanımı ve daha sonra sorun yaşanmasının önüne geçilebilir. Örneğin tavan boyamasında kullanılan bir boya, duvarlar için uygun değildir. Aynı şekilde dış mekan boyaları da iç mekanlarda kullanılmaz. Mevcut bulunan boyanın, üste gelecek boya ile tepkimesi de hesaplanması gereken konulardan biridir. Boyanın uygulanması sırasında fırça, rulo ve diğer aletlerin kullanımı da tecrübe gerektirir.

 

Boya İşleriniz Güvenilir Ellerde

Boyatmak istediğiniz yer neresi olursa olsun, bütün boya badana işleriniz için hizmet veren firmamız, bu konuda en uygun hizmeti de sunar. Boyacı badanacı aramak söz konusu olduğunda, güvenirlik de önem taşır. Boyatmak istediğiniz alanda sürekli bulunma imkanınız olmayabilir. Bu nedenle içeride çalışacak kişilerin en az sizin kadar eşyalarınıza özen göstermesi gerekliliği ortaya çıkar.

Zeminin, süpürgeliklerin, pencere kenarlarının ve mekan içlerinde bulunan eşyaların boyayla temas etmesi engellenmezse, boya bunlar üzerinde kalıcı hasarlar bırakabilir. Eşyaların özenle kapatılması ve boyanacak zeminlerin bitiminin doğru malzeme ile kamufle edilmesi gerekir. Firmamızdan temiz işçilik garantisi ile boya işlerinizi kısa sürede çözüme ulaştırabilirsiniz.

X
Canlı