Kategoriler

Kartonpiyer

Resim

Kartonpiyer

Alçı, iplik lifi ve su karışımından oluşan harçların kalıplara dökülerek dondurulmasının ardından çıkarılan kalıp şekillere kartonpiyer adı verilir. Kartonpiyeri uygulanma amacı estetik ve dekorasyon dur. Çok az da olsa, bazı görülmemesi gereken imar aşamasında yapılan küçük ve görünüşü rahatsız eden hafif kusurların ortadan kaldırılmasında da kullanılabilmektedir.

Kartonpiyer Fiyatları

Uygun fiyatlı malzemeden üretildiği için, malzeme fiyatı da işçilik fiyatı da oldukça ucuzdur. Daha uygun fiyatlardan yararlanmak için de sitemizin ek hizmetleri olarak boya badana işlerinizin yanında kartonpiyer işlerinizi yaptırmanız da mümkündür.

Kartonpiyer çalışmaları çoğunlukla duvar ile tavanın arasına ve kornişin önüne yapılmaktadır. Nadir de olsa tavan göbeklerinde de hala yapılmaya devam etmektedir. İç dekorasyonlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Yerini kısmen de olsa alçıpan ve asma tavanlara bıraksa da kartonpiyeri kullanım çeşitliliği de günümüzde azımsanamayacak ölçüde fazladır.

Kartonpiyer Montajı

Kartonpiyer montajı yapılırken hazır kalıplardan yararlanılmaktadır bu nedenle 3 + 1 ve 4 + 1 evlerin kartonpiyer montajı ve kuruması bir günde tamamlanmaktadır. Ardından zımparalama ve düzeltme işlemleri uygulanır. Düzgün şekilde montajı ve düzeltmeleri yapılan kartonpiyer istenilen renkte boyanır. Genellikle duvar boyası ile aynı tonlar tercih edilmektedir.

Kartonpiyer Çeşitleri

Alçı Kartonpiyer: İçerisinde alçı malzemesinin bulunduğu hazır kalıplara dökülerek kuruması beklenen dekorasyon amaçlı kullanılan kartonpiyer. Polistren Kartonpiyer: Alçı kartonpiyeri uygulamasının olmadığı yerlerde kullanılır. Banyo, lavabo gibi yerler nemli bölgelerdir. Bu nedenle alçı kartonpiyer hem küflenir hem de çabucak düşer. Bu nedenle buralarda alçı kartonpiyer yerine polistren kartonpiyer kullanılması gerekmektedir. sudan etkilenmez ve kolay montaj yapılması ile bilinir.

Kartonpiyer

3kinsaatdekorasyon firmamız istediğiniz model ve dokudaki kartonpiyerleri boya badana işleminden sonra iç cephelerinize kolaylıkla uygulamaktadır. Uygun ücret ve ödeme koşulları için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Böylelikle uygun fiyatlara mal edilen ve Kartonpiyer amaçlı kullanılan kartonpiyerleri daha da ucuza kaliteli bir şekilde yaptırmak mümkün olacaktır.

Siz değerli müşterilerimize sunduğumuz her ek hizmet gibi kartonpiyer konusunda da hizmetlerimizi sunmaya devam etmekteyiz. Fiyatlar ve seçenekler hakkında bilgi almak amacıyla whatsap numaralarımız ya da iletişim numaralarımızdan irtibata geçmenizi tavsiye ederiz.

X
Canlı