Kategoriler

Mantolama & Isı Yalıtımı

Resim

Mantolama

Mantolama işlemi binalarda ısı yalıtımı için yapılmaktadır. Isı yalıtımının sürekli olmasını sağlamak amacıyla yapılan bir uygulama olma özelliği göstermektedir. Dış cephe mantolama, iç cephe  ve sandviç  şeklinde üç çeşit mantolama seçeneği bulunmaktadır. bunların içinden en etkilisi ve en kapsamlısı dış cephe mantolamasıdır. Bu uygulama ile binalarda kış aylarında ısı kaybı yaşanmamaktadır. Dışarıdan gelen herhangi bir dış kuvvete karşı bina ısısını korumaktadır.

Mantolama

Bu tür mantolama işleminde bina dış cephesinin ısı yalıtım malzemeleri ile kaplanması gerçekleştirilmektedir.

Mantolama İşleminin Yararları

Binaların dış yüzeylerinde oluşan duvar ve kirişleri ısı yalıtım malzemeleri ile kaplayarak, binanın ısı kaybı yaşamasının önüne geçilmektedir.

Binada sıcaklık değişimlerinden kaynaklı olarak meydana gelebilecek çatlak ve kırıkları önlemektedir. Bu durum da binanın ömrünü uzatmaktadır.

Binanın dış yapısını yazın sıcaktan, kışın da soğuktan korumaktadır.

Yoğuşma durumlarını ortadan kaldırmaktadır. Isı dengesini ve geçişlerini ayarlar.

Sadece ısı yalıtımı değil su yalıtımı da sağlamış olur. Binadaki borular aracılığı ile geçen sular da, borular da yalıtımdan geçmiş olur.

Ekonomik koşulludur. Enerji tasarrufu sağladığı gibi aynı zamanda fatura ücretlerini de neredeyse yarı yarıya indirmektedir.

Enerji tasarrufu yaparak doğaya da katkıda bulunmamıza yardımcı olmaktadır.

 

Mantolama Süresi Ne Kadardır?

5 katlı ideal ölçüleri olan ve orta boy büyüklük kategorisinde yer alan bir binanın  süresi bir ayı bulabilmektedir. Binanın yaşı ve yapımında kullanılan malzemeler de hem mantolamanın şeklini hem de aşamasının süresini değiştirmektedir. Aynı zamanda binada çalışan kişi sayısı ve binanın yüksekliği de önemli ölçüde bu süreyi değiştirebilmektedir. İdeal oranda bir ay sürdüğü gibi binanın durumuna göre bu süre değişkenlik göstermektedir. İdeal  sürenizi öğrenebilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Mantolama işlemi don olaylarının önüne geçilmesi amacıyla + 5 dereceden yüksek her ısıda yapılabilmektedir. Bina yaşı ne olursa olsun 3kinsaatdekorasyon.com firmamız  işleri yapmaktadır. Sizler de bina  işlemleri ile ilgili bilgi almak için hem whatsap 05469722323 numaralarımızdan hem de iletişim numaralarımızdan mesai saatleri içerisinde yararlanabilirsiniz.

X
Canlı