Kategoriler

Saten Boya

Resim

Saten Boya

Saten boyalar; yarı mat görünümlü, silinebilir ve leke barındırmayan özellikte dekoratif amaçlı kullanılan boyalardır. Tercih yerleri silinebilir ve kolay temizlenebilir özelliğinden dolayı, çabuk kirlenen alanlardır. Saten boyalar su bazlı boyalardır ve kendi içinde çeşitleri bulunmaktadır.

Saten Boya

Ülkemizde sıklıkla tercih edilen bir boya türü olması ile bilinmektedir. İstanbul’ da nefes alabilen ve kolay silinebilen boya çeşidi olarak  örneğine her yerde rastlamamız mümkündür. Ev, ofis, iş yerleri, okul, hastane, AVM gibi iç cephe boyalarında alçı sıvanın üzerine tek kat  tercih edilmektedir.

Saten Boya Kullanımı

Saten boyaları kullanmak için öncelikle renk ve doku seçeneği yapılması gerekmektedir. seçilecek uygun renk, dubara astar atılması ve alçı sıva yapılmasının ardından su bazlı ise, su ile inceltilerek uygulanacaktır. İsteğe göre, bir ya da iki kat olarak uygulanabilir. İlk katta da alçı sıvanın üzerine yapıldığı takdirde belirlenen rengi çıkaracaktır. Kuruması hemen olmaktadır. Boyalar silinebildiği için, hava da alabilmektedir. Böylelikle saten boya kullanımında nem ve küf gibi kötü kokular ile uğraşılmaz.

Saten Boya Fiyatları

 

Saten boya renkleri ve seçeneklerini 3kinsaatdekorasyon ayrıcalığı ile uygun fiyatlara bulmanız mümkündür. fiyatları diğer boyalara göre biraz daha pahalı olabilir. Bunun sebebi silinebilir ve kolay temizlenebilir olmasından kaynaklıdır. Malzemelerin ithal olması ve işçiliğinin meşakkatli olması nedeni ile diğer boya türlerine göre farklı fiyat yansımaları olabilir. sizlere daha uygun fiyat koşulları ve daha uygun ödeme seçenekleri sunmaktadır. Bu nedenle de  çeşidimiz; boya badana çalışmalarında en sık tercih edilen boya türü olmaktadır.

Saten Boyalar Türleri

Saten boyalar su bazlı  ve sentetik bazlı  olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Su bazlı saten boyalar su ile inceltilmektedir. Daha temiz iş çıkarmaktadır aynı zamanda kolay da temizlenebilmektedir. Bu nedenle çoğunlukla su bazlı olanlar kullanılmaktadır. Bir diğer seçenek olan sentetik bazlı saten boyaların incelticisi de tinerdir. Sağlık ve hijyen açısından boyaların saten su bazlı boya olması tercih edilmektedir. Fakat az da olsa tiner kullanımı hala mevcuttur.

Sizler de boya badana konusunda kararsız kaldıysanız ve uygun fiyat, kaliteli işçilik arıyorsanız doğru adrestesiniz. Çalışma bilgisi ve fiyatlar için bizlere iletişim numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

X
Canlı